zondag, 21 februari 2010

UB 40-hits

ub 40

UB 40 : de 80's-hits

UB 40 is een Britse reggaepopgroep uit Birmingham. Hun naam hebben ze ontleend aan een voormalig formulier van de Engelse sociale dienst om een werkloosheidsuitkering aan te vragen (UB : Unemployment Benefit). UB 40 werd opgericht in '78 en de leden hebben een groot multicultureel karakter want hun roots liggen in Engeland, Scotland, Ierland, Jamaica en Jemen. In hun beginperiode gaan hun eigen nummers over racisme en werkloosheid maar de groep scoorde vooral met covers van oude reggaenummers uit Jamaica. Hieronder een overzicht van hun 80's-hits :

  VlaanderenNederlandUK
Food for thought19802044
My way of thinking1980  6
The earth dies screaming1980  10
Don't let it pass you by1981  16
One in ten1981  7
I won't close my eyes1982  32
Love is all is allright1982 2229
So here I am1982  25
I've got mine1983 14 
Red red wine1983211
Please don't make me cry19835410
Many rivers to cross1983  16
Cherry oh baby198424712
If it happens again19841379
I got you babe (Chrissie Hynde)1985411
Don't break my heart198515133
Sing our own song1986815
All I want to do1986 30 
Rat in mi kitchen19877712
Watchdogs198720839
Maybe tomorrow19877314
Breakfast in bed (Chrissie Hynde)19881046
Where did I go wrong198810426
Come out and play19881815 
I would do it for you1989 33 
Homely girl1989626

Heerlijk nummer uit hun beginperiode, "Food for thought" :

13:00 Gepost door Jan van Laer in Algemeen | Permalink | Commentaren (0) |  Facebook |

De commentaren zijn gesloten.